Презентація концепції Медіа-центру для людей з порушеннями зору

Презентація концепції Медіа-центру для людей з порушеннями зору

​ 20 грудня у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулася презентація концепції ресурсного медіа-центру для людей з порушеннями зору. Медіа-центр – це інклюзивний базовий майданчик для розвитку освітніх компетенцій, підтримки і супроводу молоді з порушеннями зору при навчанні та працевлаштуванні. Презентація медіа-центру стала заключним етапом проекту «Підвищення шансів на отримання освіти для молоді з порушеннями зору», який реалізовувався впродовж 2017 року Чорнобильською історичною майстернею у партнерстві з громадською організацією «Право вибору», за підтримки Міжнародного освітнього центру Дортмунда і фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Ректор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Віль Савбанович Бакіров, який брав участь у заході, наголосив на важливості проведення проекту: «Питання інклюзивної освіти на сьогоднішній день ​знаходиться у центрі уваги громадськості. Ми багато чого ще не зробили, щоб наші студенти, які мають проблеми із зором та інші проблеми, відчували себе в університеті комфортно і могли також впевнено опановувати знання і просто жити повноцінним життям, як це роблять всі інші студенти. Ми зробимо все можливе для розвитку інклюзивної освіти та створення прийнятних умов навчання для всіх».

Астрід Зам, виконавчий директор Міжнародного освітнього центру Дортмунда, зазначила: «Принцип інклюзивності – це підхід нашого Міжнародного освітнього центру. Ми вважаємо, що освіта повинна бути доступна для всіх і ми цей проект задумали як раз для того, щоб допомогти сприяти впровадженню інклюзивної освіти в Україні». Також Астрід Зам акцентувала увагу на тому,​ що важливо робити продукти з універсальним дизайном, якими можуть користуватися всі люди, а не окремі категорії людей з інвалідністю. На презентації були представлені видані у рамках проекту книги з універсальним дизайном з використанням шрифту Брайля для незрячих, у розробці і виданні яких брали участь Gwara Media, молоді дизайнери Харківської державної академії дизайну і мистецтв, друкарня «Мадрид».

Викладачі провідних навчальних закладів Харкова, де навчаються студенти з вадами зору, незрячі викладачі, тифлопедагоги, студенти, всі, хто сприяє реальному впровадженню інклюзивної освіти в Україні, активно обговорили концепцію медіа-центру для людей з вадами зору та існуючі проблеми у сфері запровадження інклюзивної освіти.

На презентації також провели демонстрацію можливостей використання комплексу локальної навігації для незрячих за допомогою системи аудіо-маячків, розроблених Ігорем Кушніром, керівником навчально-інформаційного комп'ютерного центру Українського товариства сліпих, і Євгеном Артамоновим, керівником лабораторії інноваційних технологій Київського національного авіаційного університету.